KONST / Litografier / Serigrafi 16192035
*
nr 1619 2035
Roy Lichtenstein
(1923-1997), USA
Serigrafi, "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 20:01:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 19:50:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roy Lichtenstein
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
Läs mer om Roy Lichtenstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk ej signerad litografier oramat löst blad roy lichtenstein serigrafi silkscreen usa
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Roy Lichtenstein
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
Läs mer om Roy Lichtenstein
nr 1619 2035
Roy Lichtenstein
(1923-1997), USA
Serigrafi, "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/5 19:50:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roy Lichtenstein
Roy Lichtenstein, amerikansk mÃ¥lare och skulptör född 1923, död 1997.Läs mer om Roy Lichtenstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk ej signerad litografier oramat löst blad roy lichtenstein serigrafi silkscreen usa
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



